28 Kasım 2010 Pazar

Mutluluk için yaşamak. Mutluluk için yaşlanmak her geçen gün. Yaşlandıkça mutsuzlaşmak...

Küçük, yeşil olan yaprakları ve gövdesi kahverengi bir çamağacı çizmiştim daha küçükken. Yeni yıl yaklaşıyordu. Yalnız kalmasın istemiştim yaprakları. Bunun için küçük kırmızı toplar yerleştirmiştim her tarafına Kime sorarsam sorayım ağacın çam olduğunu bile anlamadılar. Bir elma ağacı sandılar. Kocaman bembeyaz kağıdın ortasındaki küçük bir çam ağacını anlayan olmadı.Geri kalan beyazlığın kar olduğunu nasıl anlasınlar? kim bilir neye benzeteceklerdi yaprakları turuncu gövdesi sarı olsaydı...
Yeni yıl yaklaşıyor. Her gün, sizin yeni yılınız olacak çünkü her gün 365 gün6 satain bittiği gündür.6 temmuz bir önceki 6 temmuzun bittiği zamandır. Her 10 aralık bir sonraki tarihe yaklaşandır. Hep bir geçmişin bittiğini, geleceğin başladığını ve her başlangıçta geleceğin bitmişinin saklı olduğunu görürüm resimlerimde. o yılbaşı süslerini elmaya benzetenler oldu.
Hayallerimin dünyasında yaşamayı seçtim. Kırmızılar domateste olabilirdi.
Şimdi, kendime bir dilek diliyorum. Yapıştırma defterimdeki noel baba'lar gerçek olsunlar. Sizin için bir dilek diliyorum. Çam ağacınız, hayat ağacınız olsun.Tek süsünüz, ne derlerse desinler onu kaybetmeme şartıyla, kocaman kalbiniz olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder